Asistenční pes v naší rodině

Výchova asistenčního psa je náročná na celou jeho lidskou smečku. Všichni musí perfektně spolupracovat, dodržovat stejné výchovné metody, pomalu pejska učit všechny potřebné dovednosti. Tohle není zábava, ale spíše poslání.

Matky samoživitelky si rozhodně zaslouží pomoc.

K problémům s financemi se často přidává také určitá stigmatizace, kdy okolí, včetně rodiny, pohlíží na svobodnou matku s despektem. To vše, spolu s vysokou časovou náročností na péči o dítě vede u samoživitelek často k depresím, syndromu vyhoření, nebo pocitům méněcennosti.

Důchodci by měli mít nárok na léky bez poplatku.

Polská vláda schválila veškeré léky zdarma pro důchodce nad 75 let již v roce 2016. Opatření se setkalo s velkým úspěchem a zvýšilo přístup starých lidí k léčbě, kterou si dříve mohli jen stěží dovolit. Proč to tak není i u nás?

Podnikatel usvědčen ze zneužívání dronu

Na území místního lesoparku trénoval nejmenovaný PD přepravu vlastních dětí dronem – jak později vypověděl, s cílem zajistit jejich včasnou přepravu na mimoškolní aktivity bez nutnosti použití automobilu.

Šedá voda se dá využívat v bytových i rodinných domech.

Chci motivovat majitele rodinných i bytových domů ke správnému čistění a následnému využívání šedé vody pomocí dotací na filtrační zařízení. Díky nim budou moci začít rychleji šetřit vodu, peníze i krajinu, ve které žijeme.

Kbelská půjčovna letadel už otevřela

Kbelské letecké muzeum nabídlo v pásmech 0, B a1 PID možnost alternativní přepravy pomocí pronájmu historických letadel, plně řízených technologiemi umělé inteligence.

Kbelský startup usnadňuje život místním řidičům

Projekt s přiléhavým názvem”Prostojka” pomáhá kbelským řidičům v ranních zácpách. Pomocí mobilní aplikace přivolají řidiče, který k jejich autu dojde, převezme řízení a auto dopraví až na konec kolony, kde ho opět vrátí majiteli.

Kdy už se ulehčí kbelské dopravě? Může se situace ještě zhoršit?

Bojím se, že pokud se někdo z nás nezačne tématu obchvatu aktivně věnovat, za pět let se ze Kbel, Letňan a Čakovic stane jedno velké parkoviště s celodenním stupněm dopravy 5. Ano, s parkem  uprostřed, takže si řidiči budou moci namísto pasivního čekání v autech jít třeba zaběhat.

Senioři by měli být osvobozeni od poplatků za psy.

Pro starší spoluobčany, kteří často žijí osaměle, je pejsek často jedinou živou duší, se kterou mohou sdílet své starosti. Je to věrný přítel, který je seniorům vždy nablízku, komunikuje s nimi, projevuje radost a oddanost.

Ze života Kbeláka

24:00 Upadáme na gauč a rekapitulujeme, kdy kdo z nás dnes něco v klidu snědl. Výměna informací připomíná ranní firemní pracovní briefing. Vzpomínáme, proč jsme se vlastně do Kbel stěhovali.

Tablety mohou seniorům výrazně usnadnit život.

Výzkumy ukázaly, že senioři dokážou text na tabletu přečíst v průměru o sekundu rychleji, než text na běžném papíru. Jelikož kontrast s přibývajícím věkem vnímáme stále hůře, starším lidem vyhovuje vysoký kontrast aktivního displeje.

Kbelský streetart inspiroval pražské hnutí ekografiti

Mladí umělci mohou od srpna 2018 vyjádřit své názory na estetické vyznění veřejných prostranství pomocí tzv „ekografiti” z přírodních materiálů. Vzorový projekt radnice připravila ve spolupráci s architektem.

Kbelské pohotovostní peklo

Bohužel, díky škrtům v rozpočtech se počet pražských pohotovostí neustále snižuje. Obyvatelé Prahy 19 Kbely o tom ví své. Pokud někoho ze zdejších 6000 obyvatel náhle přepadne urgentní zdravotní problém, je nejbližší pohotovost až na poliklinice v Proseku.